JAK WYRÓWNAĆ STARĄ ŚCIANĘ?

  1. Przygotuj ścianę do położenia nowego tynku. Opukaj ściany młotkiem, co spowoduje, że stary tynk odpadnie wszędzie tam, gdzie nie przylega trwale do podłoża. Luźne fragmenty tynku zeskrob szpachelką. Na ścianie powinien pozostać tylko ten stary tynk, który mocno związany jest z podłożem. Następnie odkurz powierzchnie ścian.
  2. Osłoń okna, drzwi, podłogę i gniazdka elektryczne za pomocą folii i taśmy malarskiej.
  3. Zagruntuj   ściany środkiem gruntującym Knauf  Tiefengrund za pomocą pędzla. Pozostaw do wyschnięcia  3-24 godzin. Czas wysychania  zależy od temperatury i wietrzenia danego wnętrza.
  4. Przygotuj zaprawę tynkarską. Do wiadra z czystą wodą wsyp  suchą mieszankę z worka w ilości podanej na worku, a następnie mieszaj mieszadłem wolnoobrotowym aż uzyskania jednolitej konsystencji.
  5. Jeśli ściana ma narożniki zewnętrze, to jest  teraz jest moment, aby je osadzić. Narożnik zatop w zaprawie tynkarskiej, kontrolując jednocześnie jego ustawienie w pionie.
  6. Nanoś zaprawę tynkarską na starą ścianę, wypełniając ubytki oraz wyrównując nierówności. Nakładanie tynku należy wykonać w jednym cyklu, który nie powinien przekraczać 15-20 minut. To ważne, ponieważ Goldband nakłada się tylko w jednej warstwie. Następnie tą samą pacą wyrównaj położony tynk.
  7. Pozostaje wygładzenie powierzchni tynku. Gąbką nasączoną wodą zwilż położony właśnie tynk po to, aby wyciągnąć z niego tak zwane mleczko -  białawą  ciecz,  dzięki której łatwiej będzie  można ostatecznie wygładzić powierzchnię za pomocą pióra lub blichówki

 

Dowiedz się dlaczego wykonawcy rekomendują Golband i dlaczego tak wysoko go cenią.  ZOBACZ SAM