Popraw akustykę w domu i mieszkaniu

Jak poprawić akustykę wnętrz?

Pytanie o komfort  akustyczny w domach i mieszkaniach słyszą  coraz częściej Wykonawcy od inwestorów. Cisza we własnych wnętrzach stała się współcześnie tym komfortem, którego coraz częściej oczekują Klienci. Normy budowlane dotyczące akustyki narzucają coraz wyższe parametry izolacji akustycznej dla obiektów budowlanych.  Rosnące wymagania Klientów związane są z nieustannym rozwojem materiałów budowlanych. Obecne materiały budowlane pozwalają znacząco poprawić komfort akustycznych zarówno w domach, jak i mieszkaniach.  Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się z niego, jak w łatwy sposób można poprawić komfort akustyczny w pomieszczeniach przy zastosowania znanej, szybkiej i lubiane technologii suchej zabudowy.

 

Jak można w łatwy sposób skutecznie poprawić komfort akustyczny?

Istotnym elementem, który ma największy wpływ na poziom izolacji akustycznej są przegrody budowlane, czyli: ściany, sufity, a także zabudowa poddasza. W przypadku tych elementów obowiązuje zasada, że im wyższa jest ich izolacyjność akustyczna,  tym ciszej jest w pomieszczeniach.  Jeżeli mamy do czynienia z pomieszczeniami  w których zastosowano przegrody wykonane w systemach suchej zabudowy, to najprostszym rozwiązaniem na poprawę komfortu jest zastosowanie zamiast zwykłej płyty gipsowo-kartonowej, niewiele droższej płyty Knauf Akustik.
 


Zastosowanie akustycznych płyt g-k Knauf już w podstawowym systemie poprawia izolacyjność akustyczną  o 7 (płyta Akustik) lub 13 (płyta Akustik Plus). Warto wiedzieć, że zwiększenie izolacyjności akustycznej od 6 do 10 dB powoduje, że zza tak wyciszonej ściany lub sufitu słyszymy o połowę ciszej.  Każdą wyższą wartość można traktować jako wartość dodaną, która zapewni jeszcze wyższy komfort akustyczny.

 

Płyty akustyczne Knauf Akustik w liczbach

Akustyczne płyty gipsowo-kartonowe Knauf Akustik i Akustik Plus – to nasza propozycja do stworzenia cichych, przyjaznych oraz wolnych od hałasu wnętrz.  Opracowana w naszych laboratoriach specjalna konstrukcja rdzenia płyty w sposób znaczący wpływa na poprawę komfortu akustycznego w porównaniu ze  zwykłymi płytami kartonowo-gipsowymi.

Stosując płyty akustyczne Knauf można znacząco zwiększyć izolacyjność akustyczną w pomieszczeniach, stosując je już w podstawowych systemach np. ścian działowych.   
 

Zobacz,  o ile dzięki płytom Akustik możesz zwiększyć izolację akustyczną i tym samym poprawić komfort akustyczny Inwestorom.

ŚCIANKA DZIAŁOWA W111

ŚCIANKA DZIAŁOWA W112

ŚCIANKA DZIAŁOWA W115

Izolacyjność akustyczna przy płycie zwykłej: Rw 42 dB

Izolacyjność akustyczna przy płycie zwykłej: Rw 51 dB

Izolacyjność akustyczna przy płycie zwykłej: Rw 62 dB

 

Jakość i skuteczność płyt akustycznych  potwierdzona laboratoryjnie

Jakość i skuteczność działania naszych płyt akustycznych potwierdzona jest w badaniach laboratoryjnych, którym poddawane są nasze materiały. Zgodnie z normą, w specjalnie odizolowanej komorze akustycznej zbudowaliśmy poszczególne systemy, a następnie za pomocą specjalistycznej aparatury przeprowadziliśmy badania. Ten same badania oraz rezultaty potwierdzają niezależne jednostki laboratoryjne, np. Instytut Techniki Budowlanej. 
 


Wszystkie nasze produkty i systemy poddawane są rygorystycznym badaniom w warunkach laboratoryjnych. Zgodnie z normą w specjalnej odizolowanej komorze akustycznej budujemy poszczególne systemy ścienne, a następnie za pomocą specjalistycznej aparatury przeprowadzamy badania. Nasze rozwiązania zostały przetestowane również dodatkowo przez niezależne laboratoria, które potwierdzają uzyskane wyniki.

Zobacz również nasz  film pt. Jak wyciszyć pomieszczenia za pomocą akustycznych płyt g-k.