Zyskujemy czas, czyli przegląd narzędzi do suchej zabudowy

W branży budowlanej wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne i narzędzia, których zadaniem jest ułatwienie pracy są przez wykonawców bardzo cenione i lubiane. Głównie za względu na to, że za ich pomocą można zaoszczędzić sporo tak cennego na budowie czasu. W naszym artykule prezentujemy przegląd narzędzi za pomocą których prace wykończeniowe można wykonać znacznie szybciej, niż przy użyciu tradycyjnych metod. 

 

HOOPER – POJEMNIK, APLIKATOR DO WYKAŃCZANIA PROFILI NAROŻNIKOWYCH

Hopper jest narzędziem, z którym powinni zaznajomić się wykonawcy systemów wykończeniowych,  zajmujący się wykańczaniem powierzchni wykonanych w technologii suchej zabudowy.  Za pomocą tego narzędzia w bardzo łatwy sposób aplikuje się masę szpachlową na narożniki. Mocowany narożnik należy przeciągnąć jednym ruchem przez umieszczony na dole pojemnika aplikator. W momencie przechodzenia narożnika przez pojemnik, aplikator nanosi na niego masę w odpowiednich proporcjach. Wraz z narzędziem, użytkownik do dyspozycji ma komplet wymiennych końcówek i noży, które wymienia się w zależności od tego, który rodzaj narożnika nakładany. 

Pojemnik Hooper jest  jedną  z nagród w naszym programie lojalnościowym Knauf Profit.

https://profit.knauf.pl/product/97/hopper-pojemnik-na-mase-szpachlowa/show

 

KNAUF ROLKA DO NAROŻNIKA ZEWNĘTRZNEGO

Równie pomocnym jak Knauf Hooper, narzędziem do wykańczania narożników. Mowa tu o rolce do narożników zewnętrznych z rączką. Narzędzie to zostało zaprojektowane do stosowania razem z pojemnikiem Knauf Hooper i razem z nim tworzy bardzo zgrany duet  do wykańczania narożników zewnętrznych. Zasada działania rolki jest bardzo prosta, służy ona do precyzyjnego dociskania przymocowanego do powierzchni profilu narożnikowego.  

Użycie rolki gwarantuje odpowiedni montaż profilu z powierzchnią oraz wpływa na to, ze prace wykonuje się o wiele szybciej niż podczas stosowania tradycyjnej metody.

Knauf rolka do narożnika zewnętrznego jest jedną z nagród w naszym programie lojalnościowym Knauf Profit, więcej informacji znajdziecie w linku poniżej:

https://profit.knauf.pl/product/98/knauf-rolka-do-naroznika-zewnetrznego-z-raczka/show

 

NIERDZEWNA SZPACHELKA Z BITEM DO PŁYT GK

To na pozór wyglądające jak zwykła szpachelka narzędzie kryje w sobie dodatkową funkcję dzięki której można znacznie przyspieszyć pracę z płytami karton gips. Oprócz tego, że szpachelka sprawdza się idealnie do pracy związanej ze spoinowaniem krawędzi płyt gk, można za jej pomocą dokręcać również wystające główki krętów. Osadzony na spodzie rączki bit, pozwoli błyskawicznie dokręcić wkręt, bez potrzeby zmiany narzędzia.

Więcej informacji nt. szpachelki można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://knauf.pl/produkty/knauf-nierdzewna-szpachelka-z-bitem-do-plyt-gk

 

AUTOMAT DO SPOINOWANIA PŁYT G-K DELKO TOOLS

To narzędzie skierowane jest do fanów gotowych mas szpachlowych i przeznaczone jest do spoinowania łączeń płyt gipsowo-kartonowych.  Za pomocą tego profesjonalnego narzędzia wykonawcy mogą znacznie oszczędzić czas potrzebny na spoinowanie łączeń płyt gk. Narzędzie aplikuje ono jednocześnie  taśmę zbrojącą oraz masę szpachlową na wykańczane spoiny. Zastosowanie takiej technologii skraca czas na wykonanie tej pracy prawie trzykrotnie.

Więcej informacji o produkcie:

https://knauf.pl/produkty/automat-do-spoinowania-plyt-g-k-delko-tools