Knauf Uniflott – wszechstronna masa szpachlowa! Jak ją prawidłowo przygotować?

Knauf Uniflott to bardzo wytrzymała, elastyczna, wielofunkcyjna  masa szpachlowa stosowana m.in. do połączeń płyt gipsowo-kartonowych w kategoriach od Q1 do Q3. Ze względu na swoje doskonałe parametry Knauf Uniflott stosowany jest również do prac związanych z naprawianiem ubytków w płytach gipsowo-kartonowych.  Aby w pełni wykorzystać doskonałe parametry technologiczne tej masy i tworzyć trwałe połączenia płyt, należy pamiętać o poprawnym jej przygotowaniu. Z niniejszej, krótkiej porady dowiedzą się Państwo, jak prawidłowo przygotować tę rewelacyjną masę.

Fundamentalną zasadą do której powinniśmy zastosować się zanim przystąpimy do przygotowania masy Knauf Uniflott to zapoznanie się z umieszczoną na opakowaniu instrukcją lub kartą techniczną produktu, która można znaleźć na stronie www.knauf.pl, w zakładce pliki do pobrania, dostępnej z poziomu produktu. Knauf Uniflott pod tym względem nie różni się niczym od innych produktów do rozrabiania.

W pierwszej kolejności zaczynamy od przygotowania czystego wiaderka oraz czystych narzędzi, które posłużą nam do rozrabiania produktu masy. Następnie do wiaderka wlewamy odpowiednią ilość również czystej wody w której będziemy rozrabiać materiał. W tym kroku powinniśmy pamiętać żeby ilość wody dopasować do ilości potrzebnego materiału. Radzimy żeby zawsze przygotowywać taką ilość materiału jaką planujemy w danym czasie wykorzystać. Za punkt odniesienia należy przyjąć czas obróbki materiału, który w przypadku masy Uniflott wynosi około 40 minut.  Materiał ten zaczyna wiązać po około 45 minutach od wsypania go do wody.  W momencie kiedy masa Knauf Uniflott zacznie wykazywać początki procesu wiązania, nie można jej używać, a tym bardziej ponownie rozrzedzać poprzez dolanie do niej wody.  Masa w momencie rozpoczęcia wiązania nie jest już zdatna do użytku i należy ją zutylizować.

Jeśli już określiliśmy ilość potrzebnego do wykonania danej pracy materiału, możemy przejść do kolejnego kroku, czyli do wsypywania gipsu do wody.  Knauf Uniflott powinniśmy wsypywać do wiaderka z wodą w sposób równomierny. Materiał powinien dobrze nasiąknąć wodą, dlatego powinien znaleźć się pod taflą wody. Przed przystąpieniem do mieszania należy upewnić się, że materiał jest już odpowiednio nasiąknięty.  

Odpowiednio nasiąknięty wodą materiał należy następnie odpowiednio wymieszać ręcznie np. za pomocą szpachelki ze stali nierdzewnej mieszamy, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.  Warto pamiętać, że nie wolno mieszać tej masy maszynowo, gdyż przez taki sposób wymieszania masy, doprowadzimy do jej szybszego wiązania. Masę szpachlową Knauf Uniflott należy mieszać do momentu w którym przybierze ona jednolitą konsystencję, zbliżoną do konsystencji gęstej śmietany


Masa szpachlowa Knauf Uniflott premiowana jest w naszym programie lojalnościowym Knauf Profit.
https://profit.knauf.pl/product/172/knauf-uniflott/show