Folia w płynie - jak stosować?

Folia w płynie to skuteczny preparat do wykonania hydroizolacji we wszystkich pomieszczeniach wilgotnych, w których podczas użytkowania wytwarza się duża ilość pary wodnej lub w których ściany i posadzki narażone są na działanie wody spływającej.
 
 
Elastyczną folię w płynie Knauf Hydro Flex stosuje się jako uszczelnienie:
- pod okładziny ceramiczne i z kamienia naturalnego,
- na ścianach i podłogach,
- w łazienkach, pralniach, kuchniach,
- w kabinach prysznicowych,
- wokół umywalek, wanien i toalet.
Knauf Hydro Flex można stosować na ogrzewanie podłogowe i ścienne.
 
Dlaczego Knauf Hydro Flex?
 • Wodoszczelna
  Okładzina z płytek ceramicznych nie zapewnia całkowitej szczelności. Przenikająca do podłoża wilgoć może doprowadzić do zagrzybienia pomieszczenia lub uszkodzenia powierzchni ścian i podłóg. Knauf Hydro Flex to wysokoplastyczna, płynna masa, która po nałożeniu na podłoże tworzy nieprzepuszczalną powłokę i chroni przed działaniem wody.
 • Gotowa do użycia
  Folia w płynie Knauf Hydro Flex jest gotowa do użycia od razu po otwarciu, wystarczy tylko dokładnie wymieszać zawartość wiaderka, aby uzyskać właściwą konsystencję. To szybka i skuteczna metoda wykonania hydroizolacji.
 • Łatwo się rozprowadza
  Knauf Hydro Flex można nanosić na podłoże za pomocą pędzla, wałka malarskiego lub szpachli. Odpowiednia konsystencja ułatwia szybką aplikację.
 • Mostkuje rysy do 3 mm
  Knauf Hydro Flex pokrywa drobne pęknięcia i  wzmacnia podłoże.
 • Kupujesz tyle, ile potrzebujesz
  Folia dostępna jest w opakowaniach o pojemności 2 kg, 5 kg, 15 kg, 25 kg
   
Hydroizolacja folią w płynie Knauf Hydro Flex - krok po kroku

1. Przygotuj i zagruntuj podłoże
Wykonując izolację folią w płynie, w pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować podłoże – usunąć niestabilne części, odtłuścić i zagruntować. Do podłoży porowatych, np. z betonu komórkowego zastosuj preparat głęboko gruntujący Knauf Spezialhaftgrund, do podłoży pylących i słabo związanych najlepiej sprawdzi się Knauf Tiefengrund. Podłoża standardowe możesz zagruntować bezpośrednio przy użyciu folii w płynie Knauf Hydro Flex, rozcieńczonej z wodą w stosunku 1:4 (jedna część folii w płynie i cztery części wody).
Pamiętaj! Folii w płynie nie można nanosić na świeżo wykonane tynki czy wylewki. Należy odczekać, aż odparuje z nich wilgoć (min. 2 tygodnie, w zależności od rodzaju tynku lub wylewki). Nie poleca się stosowania folii Knauf Hydro Flex na podłoża drewniane i drewnopochodne.
 

 2. Nanieś pierwszą warstwę folii
Po otwarciu pojemnika z folią dokładnie wymieszaj jego zawartość – produkt jest gotowy do użycia. Nanieś na przygotowane wcześniej podłoże pierwszą warstwę hydroizolacji za pomocą pędzla, wałka malarskiego lub szczotki. Folię nakładaj równo i obficie, ale nie za grubo.
3. Przyklej taśmę uszczelniającą
Narożniki i połączenia ścian z podłogą zabezpiecz za pomocą taśmy uszczelniającej Knauf. Taśma pozwala utrzymać szczelność izolacji, niezależnie od ruchów podłoża. Zatop ją w świeżo nałożonej warstwie folii, dociskając równomiernie do podłoża. Odcinki taśm połącz sklejając zachodzące na siebie końcówki.
4. Nanieś drugą warstwę folii
Gdy pierwsza warstwa folii wyschnie, nanieś kolejną. Minimalny czas schnięcia jednej warstwy wynosi ok. 3 godziny. Aby uzyskać właściwe zaizolowanie podłoża, nałóż 2 warstwy folii, o łącznej grubość powłoki min. 1 mm. Drugą warstwę nakładaj prostopadle do pierwszej, dzięki temu folia dokładnie pokryje całą izolowaną powierzchnię. W przypadku podłoży porowatych dla prawidłowego uszczelnienia zastosuj min. 3 warstwy folii.
Pamiętaj! Powierzchnię pokrytą folią w płynie należy chronić przed uszkodzeniem.

Okładzinę z płytek możesz przyklejać po ok. 12 godzinach od naniesienia ostatniej warstwy Knauf Hydro Flex. Na folii w płynie nie stosuj klejów dyspersyjnych ze względu na długi czas wiązania. Do przyklejania płytek na hydroizolacji z folii wybierz elastyczne kleje wodoodporne, dopasowane do rodzaju okładziny:  Knauf K2 Gres/Klinkier, Knauf K3 Powłoka/FormatKnauf K4 Elastyczny Plus, Knauf K5 Marmur/Granit, Knauf K6 Błyskawiczny Plus

 Zakup folii w płynie Knauf Hydro Flex oraz wszystkich klejów do glazury jest premiowany w programie Knauf Profit